KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Świącik MichałBrian Karger robi sobie poligon doświadczalny z polskiej ligi. Może sobie robić taki w duńskiej kadrze, jeśli Leon będzie tam jeździł

 

Michał Świącik

630x120 baner speedway


DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA 2017 / SPEEDWAY WORLD CUP 2017

dps logo

Terminarz:

25 czerwca - Runda Kwalifikacyjna, Ryga (Łotwa) - Włochy, Łotwa, Niemcy, Francja

1 lipca - Półfinał 1, King's Lynn (Wielka Brytania) - Wielka Brytania, Australia, Czechy, USA

4 lipca - Półfinał 2, Västervik (Szwecja) - Szwecja, Dania, Rosja, zwycięzca kwalifikacji

7 lipca - Baraż, Leszno - 2. i 3. miejsca z obu półfinałów

8 lipca - Finał, Leszno - Polska (gospodarz), zwycięzcy półfinałów i zwycięzca barażu

Uwagi:
Polska jako gospodarz - zapewnione miejsce w finale,
Tylko jedna runda kwalifikacyjna z powodu małej liczby zgłoszonych drużyn,
Awans z rundy kwalifikacyjnej - zwycięzca,
Awans z półfinałów - zwycięzca bezpośrednio, 2. i 3. miejsce - baraż;
Baraż - do finału awansuje tylko zwycięzca.

Wyniki 2017:

Runda kwalifikacyjna - Ryga (LAT), 25 czerwca 2017

I. Łotwa: 52
1. Maksim Bogdanow - 13 (2,3,3,2,3)
2. Kjastas Puodżuks - 14 (3,2,3,3,3)
3. Andrzej Lebiediew - 15 (3,3,3,3,3)
4. Jewgienij Kostygow - 10 (1,3,3,3,0)

II. Francja: 36
1. David Bellego - 17 (3,3,2,6,3)
2. Mathieu Tresarrieu - 8 (2,1,1,2,2)
3. Stephane Tresarrieu - 1 (1,0,0,-,T)
4. Jordan Dubernard - 0 (-,-,-,0,-)
5. Dimitri Berge - 10 (3,2,1,2,2)

III. Niemcy: 24
1. Rene Deddens - 3 (0,1,2,0,0)
2. Ronny Weiss - 5 (1,2,0,1,1)
3. Kai Huckenbeck - 11 (2,2,4,1,2)
4. Richard Geyer - 5 (0,1,1,2,1)

IV. Włochy: 13
1. Michele Paco Castagna - 3 (1,1,0,-,1)
2. Daniele Tessari - 4 (0,0,2,0,2)
3. Guglielmo Franchettii - 6 (2,0,1,1,1,1)
4. Alessandro Milanese - 0 (0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Berge, Bogdanow, Weis, Milanese
2. Puodżuks, Franchetti, S. Tresarrieu, Deddens
3. Bellego, Huckenbeck, Kostygow, Tessari
4. Lebiediew, M. Tresarrieu, Castagna, Geyer
5. Bellego, Puodżuks, Geyer, Milanese
6. Bogdanow, Huckenbeck, M. Tresarrieu, Franchetti
7. Lebiediew, Berge, Deddens, Tessari
8. Kostygow, Weis, Castagna, S. Tresarrieu
9. Kostygow, Deddens, M. Tresarrieu, Milanese
10. Lebiediew, Bellego, Franchetti, Weis
11. Bogdanow, Tessari, Geyer, S. Tresarrieu
12. Puodżuks, Huckenbeck, Berge, Castagna
13. Kostygow, Geyer, Franchetti, Dubernard
14. Lebiediew, Berge, Huckenbeck, Milanese
15. Puodżuks, M. Tresarrieu, Weis, Tessari
16. Bellego, Bogdanow, Franchetti, Deddens
17. Bogdanow, Berge, Geyer, Milanese
18. Puodżuks, Tessari, Weis, S. Tresarrieu (T)
19. Lebiediew, M. Tresarrieu, Franchetti, Deddens
20. Bellego, Huckenbeck, Castagna, Kostygow

Awans: Łotwa

--------

Półfinał 1 - King's Lynn (GBR), 1 lipca 2017

I. Wielka Brytania: 53
1. Steve Worrall (3,2,2,3,3) 13
2. Craig Cook (3,3,3,3,2) 14
3. Chris Harris (3,2,3,3,2) 13
4. Robert Lambert (3,3,2,3,2) 13
5. Adam Ellis - n.s.

II. Australia: 44
1. Jason Doyle - n.s.
2. Chris Holder (2,3,3,6!,2,3) 19
3. Nick Morris (W,2,-,2,1) 5
4. Troy Batchelor (2,3,2,2,3) 12
5. Max Fricke (2,1,2,1,2) 8

III. USA: 15
1. Ricky Wells (T,0,1,2,0) 3
2. Gino Manzares (2,2,2!,0,1) 7
3. Luke Becker (1,D,1,-,0) 2
4. Dillon Ruml (1,-,1,0,0) 2
5. Broc Nicol (1,0) 1

IV. Czechy: 13
1. Matěj Kůs (U,D,-,0,0) 0
2. Václav Milík (D,1,0,2!,3) 6
3. Josef Franc (1,1,0,1,1) 4
4. Hynek Štichauer (1,-,W,1,1) 3
5. Eduard Krčmář (0,0) 0

Bieg po biegu:
1. C. Cook, T. Batchelor, H. Stichauer, R. Wells (T)
2. S. Worrall, G. Manzares, J. Franc, N. Morris (W)
3. Ch. Harris, M. Fricke, D. Ruml, V. Milík (D)
4. R. Lambert, Ch. Holder, L. Becker, M. Kůs (U)
5. R. Lambert, G. Manzares, M. Fricke, E. Krčmář
6. Ch. Holder, Ch. Harris, J. Franc, R. Wells
7. T. Batchelor, S. Worrall, V. Milík, L. Becker (D)
8. C. Cook, N. Morris, B. Nicol, M. Kůs (D)
9. Ch. Holder, S. Worrall, D. Ruml, H. Štichauer (W)
10. C. Cook, M. Fricke, L. Becker, J. Franc
11. Ch. Holder (6!), R. Lambert, R. Wells, V. Milík
12. Ch. Harris, T. Batchelor, G. Manzares (2!), E. Krčmář
13. R. Lambert, T. Batchelor, J. Franc, D. Ruml
14. Ch. Harris, N. Morris, H. Štichauer, B. Nicol
15. C. Cook, Ch. Holder, V. Milik (2!), G. Manzares
16. S. Worrall, R. Wells, M. Fricke, M. Kůs
17. S. Worrall, M. Fricke, H. Štichauer, L. Becker
18. Ch. Holder, Ch. Harris, G. Manzares, M. Kůs
19. T. Batchelor, R. Lambert, J. Franc, D. Ruml
20. V. Milik, C. Cook, N. Morris, R. Wells

Awans do finału: Wielka Brytania
Awans do barażu: Australia i USA

-------------

Półfinał II - Västervik (SWE), 4 lipca 2017

I. Szwecja: 37
1. Fredrik Lindgren (3,W,1,3,3) 10
2. Antonio Lindbäck (3,2,2,3,1) 11
3. Andreas Jonsson (1,2,1,3,1) 8
4. Linus Sundström (0,2,3,2,1) 8
5. Joel Kling - n.s.

II. Rosja: 30
1. Emil Sajfutdinow (2,3,1,1,3) 10
2. Grigorij Łaguta (3,2,2,2,3) 12
3. Wadim Tarasienko (1,3,2,1,0) 7
4. Andriej Kudriaszow (0,0,0) 0
5. Gleb Czugunow (1,0) 1

III. Łotwa: 28+3
1. Andrzej
Lebiediew (1,1,3,6!,2,2) 15+3
2. Maksim Bogdanow (3,1,D,0,0) 4
3. Jewgienij Kostygow (1,1,0,2) 4
4. Kjastas Puodžuks (2,1,0,U,2) 5

IV. Dania: 28+2
1. Kenneth Bjerre (0,3,3,0,0) 6
2. Leon Madsen (2,0,2,1,1) 6
3. Michael Jepsen Jensen (0,3,1,D,3) 7
4. Niels-Kristian Iversen (2,0,3,2,2) 9+2
5. Frederik Jakobsen - n.s.

Bieg po biegu:
1. G. Łaguta, N. K. Iversen, A.
Lebiediew, L. Sundström
2. M. Bogdanow, E. Sajfutdinow, A. Jonsson, M. J. Jensen
3. A. Lindbäck, K. Puodžuks, W. Tarasienko, K. Bjerre
4. F. Lindgren, L. Madsen, J. Kostygow, A. Kudriaszow
5. K. Bjerre, L. Sundström, M. Bogdanow, A. Kudriaszow
6. W. Tarasienko, A. Jonsson, A.
Lebiediew, L. Madsen
7. E. Sajfutdinow, A. Lindbäck, J. Kostygow, N. K. Iversen
8. M. J. Jensen, G. Łaguta, K. Puodžuks, F. Lindgren (W)
9. L. Sundström, L. Madsen, E. Sajfutdinow, K. Puodžuks
10. K. Bjerre, G. Łaguta, A. Jonsson, J. Kostygow
11. A.
Lebiediew, A. Lindbäck, M. J. Jensen, A. Kudriaszow
12. N. K. Iversen, W. Tarasienko, F. Lindgren, M. Bogdanow (D)
13. A. Jonsson, N. K. Iversen, G. Czugunow, K. Puodžuks (U)
14. A.
Lebiediew (6!), L. Sundström, W. Tarasienko, M. J. Jensen (D)
15. A. Lindbäck, G. Łaguta, L. Madsen, M. Bogdanow
16. F. Lindgren, A. Lebiediew, E. Sajfutdinow, K. Bjerre (0!)
17. G. Łaguta, A.
Lebiediew, L. Sundström, K. Bjerre
18. E. Sajfutdinow, N. K. Iversen, A. Jonsson, M. Bogdanow
19. F. Lindgren, K. Puodžuks, L. Madsen, W. Tarasienko
20. M. J. Jensen, J. Kostygow, A. Lindbäck, G. Czugunow

Bieg dodatkowy o awans do barażu:
21. A. Lebediew, N. K. Iversen

Awans do finału: Szwecja
Awans do barażu: Rosja i Łotwa

------------

Baraż - Leszno (POL), 7 lipca 2017

1. Rosja: 46
1. Emil Sajfutdinow - 15 (3,3,3,3,3)
2. Gleb Czugunow - 11 (1,2,3,2,3)
3. Wadim Tarasienko - 10 (3,1,2,3,1)
4. Andriej Kudriaszow - 10 (0,3,2,2,3)

2. Australia: 33
1. Jason Doyle - 12 (3,3,w,2!,2,2)
2. Sam Masters - 2 (1,-,1,-,-)
3. Chris Holder - 6 (0,2,2,-,2)
4. Troy Batchelor - 7 (2,3,2,w,0)
5. Max Fricke - 6 (1,3,2)

3. Łotwa: 30
1. Kjastas Puodużks - 4 (2,1,1,0,0)
2. Jewgieniej Kostygow - 6 (2,0,1,1,2)
3. Andrzej Lebiediew - 18 (3,2,6!,3,3,1)
4. Maksim Bogdanow - 2 (0,0,-,2,u)

4. USA: 15
1. Ricky Wells - 6 (2,2,0!,1,1)
2. Gino Manzares - 2 (1,0,1,-,0)
3. Luke Becker - 4 (1,0,-,0,3)
4. Dillon Ruml - 1 (0,-,0,1,-)
5. Broc Nicol - 2 (1,0,0,1)

Bieg po biegu:
1. Sajfutdinow, Batchelor, Manzares, Bogdanow
2. Lebiediew, Wells, Czugunow, Holder
3. Doyle, Kostygow, Becker, Kudriaszow
4. Tarasienko, Puodżuks, Masters, Ruml
5. Doyle, Czugunow, Nicol, Bogdanow
6. Sajfutdinow, Lebiediew, Fricke, Becker
7. Batchelor, Wells, Tarasienko, Kostygow
8. Kudriaszow, Holder, Puodżuks, Manzares
9. Lebiediew (6!), Kudriaszow, Masters, Wells (0!)
10. Lebiediew, Tarasienko, Manzares Doyle (w)
11. Sajfutdinow, Holder, Kostygow, Ruml
12. Czugunow, Batchelor, Puodżuks, Nicol
13. Lebiediew, Kudriaszow, Ruml, Batchelor
14. Tarasienko, Bogdanow, Doyle (2!), Becker
15. Fricke, Czugunow, Kostygow, Nicol
16. Sajfutdinow, Doyle, Wells, Puodżuks
17. Sajfutdinow, Fricke, Wells, Puodżuks
18. Czugunow, Doyle, Lebiediew, Manzares
19. Kudriaszow, Holder, Nicol, Bogdanow (u2)
20. Becker, Kostygow, Tarasienko, Batchelor

Awans do finału: Rosja

-------

Finał - Leszno (POL), 8 lipca 2017

Polska: 50
1. Patryk Dudek - 10 (3,3,2,2,0)
2. Maciej Janowski - 14 (3,3,2,3,3)
3. Piotr Pawlicki - 13 (2,3,2,3,3)
4. Bartosz Zmarzlik - 13 (2,3,2,3,3)
5. Bartosz Smektała - n.s.

Szwecja: 42
1. Antonio Lindbaeck - 20 (3,2,6!,3,3,3)
2. Fredrik Lindgren - 11 (3,2,3,2,1)
3. Linus Sundstroem - 4 (1,1,-,2,0)
4. Andreas Jonsson - 7 (2,2,0,1,2)
5. Joel Kling - n.s.

Rosja: 18
1. Emil Sajfutdinow - 11 (2,1,3,2!,1,2)
2. brak zawodnika
3. Wadim Tarasienko - 3 (1,0,0,-,0,2)
4. Andriej Kudriaszow - 1 (0,0,-,0,1)
5. Gleb Czugunow 3 - (0,1,1,1,d)

Wielka Brytania: 15
1. Steve Worrall - 6 (t,1,1,2,0,2)
2. Chris Harris - 7 (1,2,1,2!,0,1)
3. Robert Lambert - 1 (0,0,0,-,1)
4. Craig Cook - 1 (1,0,0,-,0)
5. Adam Ellis - n.s.

Bieg po biegu:
1. Dudek, Jonsson, Cook, Czugunow (Szwecja - 2, Polska - 3, Wlk.Brytania - 1, Rosja - 0)
2. Janowski, Sajfutdinow, Sundstroem, Lambert (3:6:1:2)
3. Lindgren, Zmarzlik, Tarasienko, Worrall (t) (6:8:1:3)
4. Lindbaeck, Pawlicki, Harris, Kudriaszow (9:10:2:3)
5. Janowski, Jonsson, Worrall, Kudriaszow (11:13:3:3)
6. Dudek, Harris, Sundstroem, Tarasienko (12:16:5:3)
7. Pawlicki, Lindgren, Sajfutdinow, Cook (14:19:5:4)
8. Zmarzlik, Lindbaeck, Czugunow, Lambert (16:22:5:5)
9. Sajfutdinow, Zmarzlik, Harris, Jonsson (16:24:6:8)
10. Lindbaeck (6!), Pawlicki, Worrall, Tarasienko (22:26:7:8)
11. Lindgren, Dudek, Sajfutdinow (2!), Lambert (25:28:7:10)
12. Lindbaeck, Janowski, Czugunow, Cook (28:30:7:11)
13. Zmarzlik, Sundstroem, Harris (2!), Kudriaszow (30:33:9:11)
14. Pawlicki, Worrall, Jonsson, Tarasienko (31:36:11:11)
15. Janowski, Lindgren, Czugunow, Harris (33:39:11:12)
16. Lindbaeck, Dudek, Sajfutdinow, Worrall (36:41:11:13)
17. Zmarzlik, Worrall, Lindgren, Czugunow (d4) (37:44:13:13)
18. Janowski, Jonsson, Kudriaszow, Cook (39:47:13:14)
19. Lindbaeck, Tarasienko, Harris, Dudek (42:47:14:16)
20. Pawlicki, Sajfutdinow, Lambert, Sundstroem (42:50:15:18)

Sędziował: Christian Froschauer (Niemcy)
Widzów: ok. 17 tysięcy

Slajd: Canal+

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

po kredzie 960x130px 03

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Świącik MichałBrian Karger robi sobie poligon doświadczalny z polskiej ligi. Może sobie robić taki w duńskiej kadrze, jeśli Leon będzie tam jeździł

 

Michał Świącik

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2021
1. Moje Bermudy Stal Gorzów
4
8
+44
2. Motor Lublin
4 6 +10
3. Fogo Unia Leszno
3 4 +6
4. Betard Sparta Wrocław
4 4 +11
5. eWinner Apator
4 4 +16
6. Eltrox Włókniarz Cz-wa 4 2 -22
7. Marwis.pl Falubaz Z.G. 5 2 -20
8. ZOOLeszcz DPV Logistic GKM 4 2 -45
 eWinner 1. Liga 2021
1. Cellfast Wilki Krosno
4 6 -12
2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 5 +19
3. Aforti Start GnieznoROW Rybnik 2 4 +17
4. Orzeł Łódź 3 4 +3
5. Abramczyk Polonia Bdg. 4 4 -2
6. ROW Rybnik
3 3 +34
7. Arged Malesa TŻ Ostrovia 2 0 -4
8. Unia Tarnów 4 0 -55
2. Liga Żużlowa 2020
1. Wilki Krosno
 9 22 +235
2. OK Bedmet Kolejarz Opole  9 15 +65
3. SpecHouse PSŻ Poznań  9 9 -22
4. RzTŻ Rzeszów  9 8 -16
5. Metalika Recycling Kolejarz  9 8 -77
6. MSC Wölfe Wittstock  9 4 -185
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2020
1. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
133
2. flaga UK Tai Woffinden
117
3. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
117
4. flaga Polski Maciej Janowski
107
5. flaga Danii Leon Madsen
89
6. flaga Australii Jason Doyle
87
7. flaga Rosji Artiom Łaguta
84
8. flaga Rosji Emil Sajfutdinow
81
9. SVK Martin Vaculík
78
10. flaga Australii Max Fricke 64
11. flaga Słowenii Matej Žagar 46
12. flaga Polski Patryk Dudek
39
13. flaga Danii Niels Kristian Iversen
32
14. flaga Danii Mikkel Michelsen 32
15. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck
22

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43