KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Kułakow Wiktor2019Na trudną decyzję jaką podjąłem miały wpływ głównie względy sportowe. Wraz z końcem sezonu postanowiłem zmienić barwy klubowe.

Wiktor Kułakow, nowy zawodnik Apatora Toruń

DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA 2016 / SPEEDWAY WORLD CUP 2016

dps logo

Terminarz:

2 czerwca - Runda Kwalifikacyjna, Terenzano (Włochy) - Włochy, Łotwa, Słowenia, Niemcy

23 lipca - Półfinał 1, Vojens (Dania) - Dania, Polska, Czechy, Rosja

26 lipca - Półfinał 2, Västervik (Szwecja) - Szwecja, USA, Australia, zwycięzca kwalifikacji

29 lipca - Baraż, Manchester (Wielka Brytania) - 2. i 3. miejsca z obu półfinałów

30 lipca - Finał, Manchester (Wielka Brytania) - Wielka Brytania, zwycięzcy półfinałów i barażu

Uwagi:
Wielka Brytania jako gospodarz - zapewnione miejsce w finale;
Z powodu małej liczby zgłoszonych drużyn, tylko jedna runda kwalifikacyjna;
Awans z rundy kwalifikacyjnej - zwycięzca;
Awans z półfinałów - zwycięzca bezpośrednio, 2. i 3. miejsce - baraż;
Baraż - do finału awansuje tylko zwycięzca.

Wyniki 2016:


Runda kwalifikacyjna - Terenzano (ITA) 02.05.2016

I. Niemcy: 46
1. Martin Smolinski - 12 (2,3,2,2,3)
2. Kevin Woelbert - 10 (2,2,0,3,3)
3. Kai Huckenbeck - 11 (3,1,2,3,2)
4. Tobias Kroner - 13 (1,3,3,3,3)

II. Łotwa: 31 
1. Maksim Bogdanow - 8 (2,2,2,d,2)
2. Andrzej Lebiediew - 15 (3,2,3,4!,d,3)
3. Kjastas Puodżuks - 8 (1,2,1,d,2,2)
4. Davis Kurmis - 0 (0,0,d,-,-)

III. Włochy: 29
1. Nicolas Covatti - 18 (3,3,2,6!,3,1)
2. Michele Paco Castagna - 6 (3,0,0,2,d,1)
3. Nicolas Vicentin - 1 (u,1,-,0,-)
4. Guglielmo Francheti - 4 (1,1,0,1,1)
5. Mattia Lenarduzzi - NS

IV. Słowenia: 20
1. Matej Žagar - 13 (2,3,3,4!,1)
2. Matic Ivačič - 1 (0,0,1,0,d)
3. Nick Škorja - 4 (0,1,1,1,1,w)
4. Žiga Kovačič - 2 (1,0,1,-,0)

Bieg po biegu:

1. Castagna, Smolinski, Kovacic, Kurmis
2. Covatti, Woelbert, Puodżuks, Skorja
3. Lebiediew, Zagar, Kroner, Vicentin (u)
4. Huckenbeck, Bogdanow, Franchetti, Ivacic
5. Zagar, Woelbert, Franchetti, Kurmis
6. Smolinski, Puodżuks, Vicentin, Ivacic
7. Covatti, Lebiediew, Huckenbeck, Kovacic
8. Kroner, Bogdanow, Skorja, Castagna
9. Kroner, Covatti, Ivacic, Kurmis (d)
10. Zagar, Huckenbeck, Puodżuks, Castagna
11. Lebiediew, Smolinski, Skorja, Franchetti
12. Covatti (6!), Bogdanow, Kovacic, Woelbert
13. Kroner, Zagar (4!), Franchetti, Puodżuks (d)
14. Huckenbeck, Lebiediew (4!), Skorja, Vicentin
15. Woelbert, Castagna, Skorja, Lebiediew (d)
16. Covatti, Smolinski, Zagar, Bogdanow (d)
17. Kroner, Bogdanow, Castagna (d), Skorja (w/u)
18. Smolinski, Puodżuks, Castagna, Ivacic
19. Lebiediew, Huckenbeck, Franchetti, Kovacic
20. Woelbert, Puodżuks, Covatti, Ivacic (d)

AWANS: Niemcy

---------

Półfinał 1 - Vojens (DEN), 23 lipca 2016

I. Polska: 39
1. Maciej Janowski (2,1,2,W,2) 7
2. Patryk Dudek (3,3,1,2,2) 11
3. Piotr Pawlicki (3,1,2,3,3) 12
4. Bartosz Zmarzlik (1,2,3,3,W) 9
5. Krystian Pieszczek - NS

II. Dania: 36
1. Kenneth Bjerre (2,2,D,-,2) 6
2. Leon Madsen (1,3,3,D,3) 10
3. Michael Jepsen Jensen (2,2,3,W,4!,1) 12
4. Niels Kristian Iversen (2,1,W,2,3) 8
5. Fredrik Jakobsen - NS

III. Rosja: 32
1. Wiktor Kułakow (0,1,0,-,-) 1
2. Emil Sajfutdinow (3,0,3,3,6!,3) 18
3. Andriej Kudriaszow (1,3,0,0,1,0) 5
4. Artiom Łaguta (0,2,2,2,2) 8

IV. Czechy: 19
1. Josef Franc (0,0,-,1,1) 2
2. Matěj Kůs (1,0,1,1,0) 3
3. Eduard Krčmář (0,0,1,1,0) 2
4. Václav Milík (3,3,2!,2,1,1) 12
5. Zdeněk Holub - NS

Bieg po biegu:
1. V. Milik, M. Janowski, L. Madsen, A. Łaguta
2. P. Dudek, K. Bjerre, A. Kudriaszow, E. Krcmar
3. E. Sajfutdinow, M. J. Jensen, B. Zmarzlik, J. Franc
4. P. Pawlicki, N. K. Iversen, M. Kus, W. Kułakow
5. P. Dudek, A. Łaguta, N. K. Iversen, J. Franc
6. A. Kudriaszow, M. J. Jensen, M. Janowski, M. Kus
7. V. Milik, K. Bjerre, P. Pawlicki, E. Sajfutdinow
8. L. Madsen, B. Zmarzlik, W. Kułakow, E. Krcmar
9. B. Zmarzlik, A. Łaguta, M. Kus, K. Bjerre (D)
10. L. Madsen, P. Pawlicki, V. Milik (2!), A. Kudriaszow
11. E. Sajfutdinow, M. Janowski, E. Krcmar, N. K. Iversen (W)
12. M. J. Jensen, V. Milik, P. Dudek, W. Kułakow
13. B. Zmarzlik, N. K. Iversen, V. Milik, A. Kudriaszow
14. P. Pawlicki, A. Łaguta, E. Krcmar, M. J. Jensen (W)
15. E. Sajfutdinow, P. Dudek, M. Kus, L. Madsen (D)
16. E. Sajfutdinow (6!), M. J. Jensen (4!), J. Franc, M. Janowski (W)
17. L. Madsen, M. Janowski, A. Kudriaszow, M. Kus
18. N. K. Iversen, A. Łaguta, J. Franc, B. Zmarzlik (W)
19. P. Pawlicki, K. Bjerre, V. Milik, A. Kudriaszow
20. E. Sajfutdinow, P. Dudek, M. J. Jensen, E. Krcmar

AWANS: Polska
BARAŻ: Dania i Rosja

---------------

Półfinał 2 - Västervik (SWE), 26 lipca 2016

I. Szwecja 48
1. Antonio Lindbaeck (2,3,2,3,3) 13
2. Fredrik Lindgren (t,3,3,3,2) 11
3. Andreas Jonsson (3,3,2,2,3) 11
4. Peter Ljung (2,2,2,2,3) 11
5. Joel Andersson - NS

II. Australia 37
1. Chris Holder (3,2,1,2!,3) 11
2. Sam Masters (2,1,0,0,2) 5
3. Max Fricke (3,2,2,0,2) 9
4. Jason Doyle (2,3,3,3,1) 12
5. Brady Kurtz - NS

III. USA 22
1. Greg Hancock (3,1,3,6!,2,2) 17
2. Ryan Fisher (1,0,0,1,0) 2
3. Billy Janniro (1,0,1,0,0) 2
4. Ricky Wells (0,0,1,0) 1
5. Luke Becker - NS

IV. Niemcy 19
1. Kevin Wolbert (1,1,0,0,0) 2
2. Kai Huckenbeck (0,0,0,1) 1
3. Tobias Kroner (0,1,1,1,1) 4
4. Martin Smolinski (1,2,3,1,4!,1) 12

Bieg po biegu:
1. G. Hancock, J. Doyle, M. Smolinski, F. Lindgren (t)
2. M. Fricke, A. Lindbaeck, R. Fisher, T. Kroner
3. A. Jonsson, S. Masters, K. Wolbert, R. Wells
4. Ch. Holder, P. Ljung, B. Janniro, K. Huckenbeck
5. J. Doyle, P. Ljung, K. Wolbert, R. Fisher
6. A. Jonsson, M. Fricke, G. Hancock, K. Huckenbeck
7. A. Lindbaeck, M. Smolinski, S. Masters, B. Janniro
8. F. Lindgren, Ch. Holder, T. Kroner, R. Wells
9. J. Doyle, A. Lindbaeck, R. Wells, K. Huckenbeck
10. F. Lindgren, M. Fricke, B. Janniro, K. Wolbert
11. G. Hancock, P. Ljung, T. Kroner, S. Masters
12. M. Smolinski, A. Jonsson, Ch. Holder, R. Fisher
13. G. Hancock (6!), P. Ljung, M. Smolinski, M. Fricke
14. J. Doyle, A. Jonsson, T. Kroner, B. Janniro
15. F. Lindgren, M. Smolinski (4!), R. Fisher, S. Masters
16. A. Lindbaeck, G. Hancock, Ch. Holder (2!), K. Wolbert
17. Ch. Holder, F. Lindgren, T. Kroner, R. Wells
18. G. Hancock, A. Lindbaeck, J. Doyle, K. Wolbert
19. P. Ljung, S. Masters, M. Smolinski, R. Fisher
20. A. Jonsson, M. Fricke, K. Huckenbeck, B. Janniro

AWANS: Szwecja
BARAŻ: Australia i USA

-----------

Baraż - Manchester(GBR), 29 lipca 2016

I. AUSTRALIA: 44
1. Sam Masters (3,3,2,1,3) 12
2. Max Fricke (2, zawodnik zastąpiony)
3. Jason Doyle (3,3,3,3,3) 15
4. Chris Holder (2,3,2,1,1) 9
5. Brady Kurtz (2,1,1,2) 6 

II. DANIA: 41
1. Niels Kristian Iversen (3,3,4!,2,3,1) 16
2. Leon Madsen (1,1,1,2,2) 7
3. Michael Jepsen Jensen (3,1,3,2,2) 11
4. Kenneth Bjerre (1,0,-,3,3) 7
5. Mikkel B. Andersen - n.s.

III. ROSJA: 32
1. Grigorij Łaguta (W,2,3,D,2,0) 7
2. Emil Sajfutdinow (2,2,6!,1,3,2) 16
3. Andriej Kudriaszow (2,1,0,1) 4
4. Artiom Łaguta (1,0,-,1,3) 5
5. Wiktor Kułakow - n.s.

IV. USA: 9
1. Luke Becker (U,0,0,0,0) 0
2. Billy Janniro (0,1,1,0,1) 3
3. Broc Nicol (0,0,0,0,D) 0
4. Ryan Fisher (T,2,0,4!,0) 6

Bieg po biegu:
1. N. K. Iversen, Ch. Holder, A. Łaguta, B. Janniro
2. J. Doyle, A. Kudriaszow, L. Madsen, L. Becker (U)
3. S. Masters, E. Sajfutdinow, K. Bjerre, B. Nicol
4. M. J. Jensen, M. Fricke, G. Łaguta (W), R. Fisher (T)
5. S. Masters, R. Fisher, L. Madsen, A. Łaguta
6. N. K. Iversen, B. Kurtz, A. Kudriaszow, B. Nicol
7. Ch. Holder, E. Sajfutdinow, M. J. Jensen, L. Becker
8. J. Doyle, G. Łaguta, B. Janniro, K. Bjerre 
9. E. Sajfutdinow (6!), N. K. Iversen (4!), B. Kurtz, L. Becker
10. M. J. Jensen, S. Masters, B. Janniro, A. Kudriaszow
11. J. Doyle, N. K. Iversen, E. Sajfutdinow, R. Fisher
12. G. Łaguta, Ch. Holder, L. Madsen, B. Nicol
13. K. Bjerre, R. Fisher (4!), Ch. Holder, G. Łaguta (D)
14. J. Doyle, M. J. Jensen, A. Łaguta, B. Nicol
15. E. Sajfutdinow, L. Madsen, B. Kurtz, B. Janniro
16. N. K. Iversen, G. Łaguta, S. Masters, L. Becker
17. A. Łaguta, L. Madsen, Ch. Holder, R. Fisher
18. S. Masters, M. J. Jensen, B. Janniro, G. Łaguta
19. K. Bjerre, B. Kurtz, A. Kudriaszow, B. Nicol (D)
20. J. Doyle, E. Sajfutdinow, N. K. Iversen, L. Becker
----------------
 

FINAŁ - Manchester(GBR),  30 lipca 2016

I. POLSKA: 39
1. Piotr Pawlicki (0,3,2,2,3) 10
2. Bartosz Zmarzlik (1,3,3,1,3) 11
3. Patryk Dudek (3,1,1,2,3) 10
4. Krzysztof Kasprzak (1,3,2,0,2) 8
5. Krystian Pieszczek - n.s.

II. WIELKA BRYTANIA: 32
1. Craig Cook (1,0,0,3,1) 5
2. Tai Woffinden (3,2,3,6!,3,2) 19
3. Danny King (T,0,2,3) 5
4. Robert Lambert (1,1,0,1,0) 3
5. Adam Ellis - n.s.

III. SZWECJA: 30
1. Andreas Jonsson (3,2,0,1,2) 8
2. Antonio Lindbaeck (3,2,1,0,-) 6
3. Peter Ljung (2,1,1,1,1) 6
4. Fredrik Lindgren (2,2,1,3,1,1) 10
5. Joel Andersson - n.s.

IV. AUSTRALIA: 22
1. Jason Doyle (0,3,2,W!,2) 7
2. Josh Grajczonek (0,0,0,-,-) 0
3. Chris Holder (2,1,2,3,2,0) 10
4. Sam Masters (2,0,3,0,0,0) 5
5. Brady Kurtz - n.s.

Bieg po biegu:
1. T. Woffinden, F. Lindgren, K. Kasprzak, J. Doyle
2. P. Dudek, P. Ljung, C. Cook, J. Grajczonek
3. A. Jonsson, S. Masters, B. Zmarzlik, D. King (T)
4. A. Lindbaeck, Ch. Holder, R. Lambert, P. Pawlicki
5. K. Kasprzak, A. Jonsson, R. Lambert, J. Grajczonek
6. J. Doyle, A. Lindbaeck, P. Dudek, D. King
7. B. Zmarzlik, F. Lindgren, Ch. Holder, C. Cook
8. P. Pawlicki, T. Woffinden, P. Ljung, S. Masters
9. S. Masters, K. Kasprzak, A. Lindbaeck, C. Cook
10. T. Woffinden, Ch. Holder, P. Dudek, A. Jonsson
11. B. Zmarzlik, J. Doyle, P. Ljung, R. Lambert
12. T. Woffinden, P. Pawlicki, F. Lindgren, S. Masters
13. F. Lindgren, P. Dudek, R. Lambert, S. Masters
14. Ch. Holder, D. King, P. Ljung, K. Kasprzak
15. T. Woffinden, Ch. Holder, B. Zmarzlik, A. Lindbaeck
16. C. Cook, P. Pawlicki, A. Jonsson, J. Doyle (W)
17. P. Dudek, J. Doyle, P. Ljung, R. Lambert
18. B. Zmarzlik, A. Jonsson, C. Cook, S. Masters
19. D. King, K. Kasprzak, F. Lindgren, J. Grajczonek 
20. P. Pawlicki, T. Woffinden, F. Lindgren, Ch. Holder


Klasyfikacja Drużynowych Mistrzostw Świata 2016:

1. Polska
2. Wielka Brytania
3. Szwecja
4. Australia
5. Dania
6. Rosja
7. USA
8. Czechy
9. Niemcy
10. Łotwa
11. Włochy
12. Słowenia

 

POL złoto

Zdjęcie: speedwaygp/instagram

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Kułakow Wiktor2019Na trudną decyzję jaką podjąłem miały wpływ głównie względy sportowe. Wraz z końcem sezonu postanowiłem zmienić barwy klubowe.

Wiktor Kułakow, nowy zawodnik Apatora Toruń

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 14
32
+188
2. Betard Sparta Wrocław 14 26 +69
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 20 +46
4. forBET Włókniarz 14 19 -24
5. MrGARDEN GKM Grudziądz 14 16 -2
6. Speed Car Motor Lublin 14 11 -54
7. truly.work Stal Gorzów 14 11 -70
8. Get Well Toruń 14 5 -153
 Nice PLŻ 2019
1. PGG ROW Rybnik 12 22 +110
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia 12 18  -8
3. Car Gwarant Start 12 17  +6
4. Unia Tarnów 12 17 +16
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6. Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7. Orzeł Łódź 12 7 -49
2. Liga Żużlowa 2019
1. ZOOLeszcz Polonia Bydg.  12 26 +133
2. Power Duck Iveston PSŻ  12 23 +193
3. OK Bedmet Kolejarz Opole  12 21 +142
4. Wilki Krosno  12 14 -3
5. Euro Finannce Polonia Piła  12 13 -38
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  12 8 -35
7. Speedway Wanda Kraków
 12 0 -392
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2019
1. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
132
2. flaga Danii Leon Madsen
130
3. flaga Rosji Emil Sajfutdinow
126
4. flaga Szwecji Fredrik Lindgren 105
5. SVK Martin Vaculík 95
6. flaga Polski Maciej Janowski
87
7. flaga Australii Jason Doyle 84
8. flaga Polski Patryk Dudek 79
9. flaga Słowenii Matej Žagar 78
10. flaga Danii Niels Kristian Iversen 77
11. flaga Rosji Artiom Łaguta
66
12. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck
63
13. flaga UK Tai Woffinden 60
14. flaga Polski Janusz Kołodziej 57
15. flaga UK Robert Lambert 39
16. flaga Australii Max Fricke 36

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43