KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Skrzydlewski WitoldJak podliczyłem, to jakieś 160 tysięcy złotych na pana Gruchalskiego poszło w błoto. Ale nie chce się już denerwować

Witold Skrzydlewski dla sportowefakty.wp.pl

DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA 2016 / SPEEDWAY WORLD CUP 2016

dps logo

Terminarz:

2 czerwca - Runda Kwalifikacyjna, Terenzano (Włochy) - Włochy, Łotwa, Słowenia, Niemcy

23 lipca - Półfinał 1, Vojens (Dania) - Dania, Polska, Czechy, Rosja

26 lipca - Półfinał 2, Västervik (Szwecja) - Szwecja, USA, Australia, zwycięzca kwalifikacji

29 lipca - Baraż, Manchester (Wielka Brytania) - 2. i 3. miejsca z obu półfinałów

30 lipca - Finał, Manchester (Wielka Brytania) - Wielka Brytania, zwycięzcy półfinałów i barażu

Uwagi:
Wielka Brytania jako gospodarz - zapewnione miejsce w finale;
Z powodu małej liczby zgłoszonych drużyn, tylko jedna runda kwalifikacyjna;
Awans z rundy kwalifikacyjnej - zwycięzca;
Awans z półfinałów - zwycięzca bezpośrednio, 2. i 3. miejsce - baraż;
Baraż - do finału awansuje tylko zwycięzca.

Wyniki 2016:


Runda kwalifikacyjna - Terenzano (ITA) 02.05.2016

I. Niemcy: 46
1. Martin Smolinski - 12 (2,3,2,2,3)
2. Kevin Woelbert - 10 (2,2,0,3,3)
3. Kai Huckenbeck - 11 (3,1,2,3,2)
4. Tobias Kroner - 13 (1,3,3,3,3)

II. Łotwa: 31 
1. Maksim Bogdanow - 8 (2,2,2,d,2)
2. Andrzej Lebiediew - 15 (3,2,3,4!,d,3)
3. Kjastas Puodżuks - 8 (1,2,1,d,2,2)
4. Davis Kurmis - 0 (0,0,d,-,-)

III. Włochy: 29
1. Nicolas Covatti - 18 (3,3,2,6!,3,1)
2. Michele Paco Castagna - 6 (3,0,0,2,d,1)
3. Nicolas Vicentin - 1 (u,1,-,0,-)
4. Guglielmo Francheti - 4 (1,1,0,1,1)
5. Mattia Lenarduzzi - NS

IV. Słowenia: 20
1. Matej Žagar - 13 (2,3,3,4!,1)
2. Matic Ivačič - 1 (0,0,1,0,d)
3. Nick Škorja - 4 (0,1,1,1,1,w)
4. Žiga Kovačič - 2 (1,0,1,-,0)

Bieg po biegu:

1. Castagna, Smolinski, Kovacic, Kurmis
2. Covatti, Woelbert, Puodżuks, Skorja
3. Lebiediew, Zagar, Kroner, Vicentin (u)
4. Huckenbeck, Bogdanow, Franchetti, Ivacic
5. Zagar, Woelbert, Franchetti, Kurmis
6. Smolinski, Puodżuks, Vicentin, Ivacic
7. Covatti, Lebiediew, Huckenbeck, Kovacic
8. Kroner, Bogdanow, Skorja, Castagna
9. Kroner, Covatti, Ivacic, Kurmis (d)
10. Zagar, Huckenbeck, Puodżuks, Castagna
11. Lebiediew, Smolinski, Skorja, Franchetti
12. Covatti (6!), Bogdanow, Kovacic, Woelbert
13. Kroner, Zagar (4!), Franchetti, Puodżuks (d)
14. Huckenbeck, Lebiediew (4!), Skorja, Vicentin
15. Woelbert, Castagna, Skorja, Lebiediew (d)
16. Covatti, Smolinski, Zagar, Bogdanow (d)
17. Kroner, Bogdanow, Castagna (d), Skorja (w/u)
18. Smolinski, Puodżuks, Castagna, Ivacic
19. Lebiediew, Huckenbeck, Franchetti, Kovacic
20. Woelbert, Puodżuks, Covatti, Ivacic (d)

AWANS: Niemcy

---------

Półfinał 1 - Vojens (DEN), 23 lipca 2016

I. Polska: 39
1. Maciej Janowski (2,1,2,W,2) 7
2. Patryk Dudek (3,3,1,2,2) 11
3. Piotr Pawlicki (3,1,2,3,3) 12
4. Bartosz Zmarzlik (1,2,3,3,W) 9
5. Krystian Pieszczek - NS

II. Dania: 36
1. Kenneth Bjerre (2,2,D,-,2) 6
2. Leon Madsen (1,3,3,D,3) 10
3. Michael Jepsen Jensen (2,2,3,W,4!,1) 12
4. Niels Kristian Iversen (2,1,W,2,3) 8
5. Fredrik Jakobsen - NS

III. Rosja: 32
1. Wiktor Kułakow (0,1,0,-,-) 1
2. Emil Sajfutdinow (3,0,3,3,6!,3) 18
3. Andriej Kudriaszow (1,3,0,0,1,0) 5
4. Artiom Łaguta (0,2,2,2,2) 8

IV. Czechy: 19
1. Josef Franc (0,0,-,1,1) 2
2. Matěj Kůs (1,0,1,1,0) 3
3. Eduard Krčmář (0,0,1,1,0) 2
4. Václav Milík (3,3,2!,2,1,1) 12
5. Zdeněk Holub - NS

Bieg po biegu:
1. V. Milik, M. Janowski, L. Madsen, A. Łaguta
2. P. Dudek, K. Bjerre, A. Kudriaszow, E. Krcmar
3. E. Sajfutdinow, M. J. Jensen, B. Zmarzlik, J. Franc
4. P. Pawlicki, N. K. Iversen, M. Kus, W. Kułakow
5. P. Dudek, A. Łaguta, N. K. Iversen, J. Franc
6. A. Kudriaszow, M. J. Jensen, M. Janowski, M. Kus
7. V. Milik, K. Bjerre, P. Pawlicki, E. Sajfutdinow
8. L. Madsen, B. Zmarzlik, W. Kułakow, E. Krcmar
9. B. Zmarzlik, A. Łaguta, M. Kus, K. Bjerre (D)
10. L. Madsen, P. Pawlicki, V. Milik (2!), A. Kudriaszow
11. E. Sajfutdinow, M. Janowski, E. Krcmar, N. K. Iversen (W)
12. M. J. Jensen, V. Milik, P. Dudek, W. Kułakow
13. B. Zmarzlik, N. K. Iversen, V. Milik, A. Kudriaszow
14. P. Pawlicki, A. Łaguta, E. Krcmar, M. J. Jensen (W)
15. E. Sajfutdinow, P. Dudek, M. Kus, L. Madsen (D)
16. E. Sajfutdinow (6!), M. J. Jensen (4!), J. Franc, M. Janowski (W)
17. L. Madsen, M. Janowski, A. Kudriaszow, M. Kus
18. N. K. Iversen, A. Łaguta, J. Franc, B. Zmarzlik (W)
19. P. Pawlicki, K. Bjerre, V. Milik, A. Kudriaszow
20. E. Sajfutdinow, P. Dudek, M. J. Jensen, E. Krcmar

AWANS: Polska
BARAŻ: Dania i Rosja

---------------

Półfinał 2 - Västervik (SWE), 26 lipca 2016

I. Szwecja 48
1. Antonio Lindbaeck (2,3,2,3,3) 13
2. Fredrik Lindgren (t,3,3,3,2) 11
3. Andreas Jonsson (3,3,2,2,3) 11
4. Peter Ljung (2,2,2,2,3) 11
5. Joel Andersson - NS

II. Australia 37
1. Chris Holder (3,2,1,2!,3) 11
2. Sam Masters (2,1,0,0,2) 5
3. Max Fricke (3,2,2,0,2) 9
4. Jason Doyle (2,3,3,3,1) 12
5. Brady Kurtz - NS

III. USA 22
1. Greg Hancock (3,1,3,6!,2,2) 17
2. Ryan Fisher (1,0,0,1,0) 2
3. Billy Janniro (1,0,1,0,0) 2
4. Ricky Wells (0,0,1,0) 1
5. Luke Becker - NS

IV. Niemcy 19
1. Kevin Wolbert (1,1,0,0,0) 2
2. Kai Huckenbeck (0,0,0,1) 1
3. Tobias Kroner (0,1,1,1,1) 4
4. Martin Smolinski (1,2,3,1,4!,1) 12

Bieg po biegu:
1. G. Hancock, J. Doyle, M. Smolinski, F. Lindgren (t)
2. M. Fricke, A. Lindbaeck, R. Fisher, T. Kroner
3. A. Jonsson, S. Masters, K. Wolbert, R. Wells
4. Ch. Holder, P. Ljung, B. Janniro, K. Huckenbeck
5. J. Doyle, P. Ljung, K. Wolbert, R. Fisher
6. A. Jonsson, M. Fricke, G. Hancock, K. Huckenbeck
7. A. Lindbaeck, M. Smolinski, S. Masters, B. Janniro
8. F. Lindgren, Ch. Holder, T. Kroner, R. Wells
9. J. Doyle, A. Lindbaeck, R. Wells, K. Huckenbeck
10. F. Lindgren, M. Fricke, B. Janniro, K. Wolbert
11. G. Hancock, P. Ljung, T. Kroner, S. Masters
12. M. Smolinski, A. Jonsson, Ch. Holder, R. Fisher
13. G. Hancock (6!), P. Ljung, M. Smolinski, M. Fricke
14. J. Doyle, A. Jonsson, T. Kroner, B. Janniro
15. F. Lindgren, M. Smolinski (4!), R. Fisher, S. Masters
16. A. Lindbaeck, G. Hancock, Ch. Holder (2!), K. Wolbert
17. Ch. Holder, F. Lindgren, T. Kroner, R. Wells
18. G. Hancock, A. Lindbaeck, J. Doyle, K. Wolbert
19. P. Ljung, S. Masters, M. Smolinski, R. Fisher
20. A. Jonsson, M. Fricke, K. Huckenbeck, B. Janniro

AWANS: Szwecja
BARAŻ: Australia i USA

-----------

Baraż - Manchester(GBR), 29 lipca 2016

I. AUSTRALIA: 44
1. Sam Masters (3,3,2,1,3) 12
2. Max Fricke (2, zawodnik zastąpiony)
3. Jason Doyle (3,3,3,3,3) 15
4. Chris Holder (2,3,2,1,1) 9
5. Brady Kurtz (2,1,1,2) 6 

II. DANIA: 41
1. Niels Kristian Iversen (3,3,4!,2,3,1) 16
2. Leon Madsen (1,1,1,2,2) 7
3. Michael Jepsen Jensen (3,1,3,2,2) 11
4. Kenneth Bjerre (1,0,-,3,3) 7
5. Mikkel B. Andersen - n.s.

III. ROSJA: 32
1. Grigorij Łaguta (W,2,3,D,2,0) 7
2. Emil Sajfutdinow (2,2,6!,1,3,2) 16
3. Andriej Kudriaszow (2,1,0,1) 4
4. Artiom Łaguta (1,0,-,1,3) 5
5. Wiktor Kułakow - n.s.

IV. USA: 9
1. Luke Becker (U,0,0,0,0) 0
2. Billy Janniro (0,1,1,0,1) 3
3. Broc Nicol (0,0,0,0,D) 0
4. Ryan Fisher (T,2,0,4!,0) 6

Bieg po biegu:
1. N. K. Iversen, Ch. Holder, A. Łaguta, B. Janniro
2. J. Doyle, A. Kudriaszow, L. Madsen, L. Becker (U)
3. S. Masters, E. Sajfutdinow, K. Bjerre, B. Nicol
4. M. J. Jensen, M. Fricke, G. Łaguta (W), R. Fisher (T)
5. S. Masters, R. Fisher, L. Madsen, A. Łaguta
6. N. K. Iversen, B. Kurtz, A. Kudriaszow, B. Nicol
7. Ch. Holder, E. Sajfutdinow, M. J. Jensen, L. Becker
8. J. Doyle, G. Łaguta, B. Janniro, K. Bjerre 
9. E. Sajfutdinow (6!), N. K. Iversen (4!), B. Kurtz, L. Becker
10. M. J. Jensen, S. Masters, B. Janniro, A. Kudriaszow
11. J. Doyle, N. K. Iversen, E. Sajfutdinow, R. Fisher
12. G. Łaguta, Ch. Holder, L. Madsen, B. Nicol
13. K. Bjerre, R. Fisher (4!), Ch. Holder, G. Łaguta (D)
14. J. Doyle, M. J. Jensen, A. Łaguta, B. Nicol
15. E. Sajfutdinow, L. Madsen, B. Kurtz, B. Janniro
16. N. K. Iversen, G. Łaguta, S. Masters, L. Becker
17. A. Łaguta, L. Madsen, Ch. Holder, R. Fisher
18. S. Masters, M. J. Jensen, B. Janniro, G. Łaguta
19. K. Bjerre, B. Kurtz, A. Kudriaszow, B. Nicol (D)
20. J. Doyle, E. Sajfutdinow, N. K. Iversen, L. Becker
----------------
 

FINAŁ - Manchester(GBR),  30 lipca 2016

I. POLSKA: 39
1. Piotr Pawlicki (0,3,2,2,3) 10
2. Bartosz Zmarzlik (1,3,3,1,3) 11
3. Patryk Dudek (3,1,1,2,3) 10
4. Krzysztof Kasprzak (1,3,2,0,2) 8
5. Krystian Pieszczek - n.s.

II. WIELKA BRYTANIA: 32
1. Craig Cook (1,0,0,3,1) 5
2. Tai Woffinden (3,2,3,6!,3,2) 19
3. Danny King (T,0,2,3) 5
4. Robert Lambert (1,1,0,1,0) 3
5. Adam Ellis - n.s.

III. SZWECJA: 30
1. Andreas Jonsson (3,2,0,1,2) 8
2. Antonio Lindbaeck (3,2,1,0,-) 6
3. Peter Ljung (2,1,1,1,1) 6
4. Fredrik Lindgren (2,2,1,3,1,1) 10
5. Joel Andersson - n.s.

IV. AUSTRALIA: 22
1. Jason Doyle (0,3,2,W!,2) 7
2. Josh Grajczonek (0,0,0,-,-) 0
3. Chris Holder (2,1,2,3,2,0) 10
4. Sam Masters (2,0,3,0,0,0) 5
5. Brady Kurtz - n.s.

Bieg po biegu:
1. T. Woffinden, F. Lindgren, K. Kasprzak, J. Doyle
2. P. Dudek, P. Ljung, C. Cook, J. Grajczonek
3. A. Jonsson, S. Masters, B. Zmarzlik, D. King (T)
4. A. Lindbaeck, Ch. Holder, R. Lambert, P. Pawlicki
5. K. Kasprzak, A. Jonsson, R. Lambert, J. Grajczonek
6. J. Doyle, A. Lindbaeck, P. Dudek, D. King
7. B. Zmarzlik, F. Lindgren, Ch. Holder, C. Cook
8. P. Pawlicki, T. Woffinden, P. Ljung, S. Masters
9. S. Masters, K. Kasprzak, A. Lindbaeck, C. Cook
10. T. Woffinden, Ch. Holder, P. Dudek, A. Jonsson
11. B. Zmarzlik, J. Doyle, P. Ljung, R. Lambert
12. T. Woffinden, P. Pawlicki, F. Lindgren, S. Masters
13. F. Lindgren, P. Dudek, R. Lambert, S. Masters
14. Ch. Holder, D. King, P. Ljung, K. Kasprzak
15. T. Woffinden, Ch. Holder, B. Zmarzlik, A. Lindbaeck
16. C. Cook, P. Pawlicki, A. Jonsson, J. Doyle (W)
17. P. Dudek, J. Doyle, P. Ljung, R. Lambert
18. B. Zmarzlik, A. Jonsson, C. Cook, S. Masters
19. D. King, K. Kasprzak, F. Lindgren, J. Grajczonek 
20. P. Pawlicki, T. Woffinden, F. Lindgren, Ch. Holder


Klasyfikacja Drużynowych Mistrzostw Świata 2016:

1. Polska
2. Wielka Brytania
3. Szwecja
4. Australia
5. Dania
6. Rosja
7. USA
8. Czechy
9. Niemcy
10. Łotwa
11. Włochy
12. Słowenia

 

POL złoto

Zdjęcie: speedwaygp/instagram

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Skrzydlewski WitoldJak podliczyłem, to jakieś 160 tysięcy złotych na pana Gruchalskiego poszło w błoto. Ale nie chce się już denerwować

Witold Skrzydlewski dla sportowefakty.wp.pl

pokredzie baner

po kredzie 315x155px 02

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2022
1. Motor Lublin
9 19 +104
2. Moje Bermudy Stal Gorzów
9 14 +75
3. Fogo Unia Leszno 9 12 -16
4. zielona-energia.com Włókniarz
9 10 +42
5. For Nature Solutions Apator
9 9  -8
6. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 9 9 -38
7. Betard Sparta Wrocław 9 7   0
8. Arged Malesa TŻ Ostrovia
9 0 -159
 eWinner 1. Liga 2022
1. Abramczyk Polonia Bdg.
10 18 +53
2. Stelmet Falubaz ZG 10 18 +114
3. Cellfast Wilki Krosno 8 10 +47
4. Trans MF Landshut Devils
9 9 -25
5. H. Skrzydlewska Orzeł 10 8 -48
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9 7 -28
7. ROW Rybnik
8 5 -36
8. Aforti Start Gniezno 8 5 -77
2. Liga Żużlowa 2022
1. Metalika Recycling Kolejarz
 9 15 +38
2. OK Bedmet Kolejarz Opole  8 14 +133
3. SpecHouse PSŻ Poznań  7 8 +51
4. Optibet Lokomotiv Daugavpils  7 7 +8
5. TEXOM Stal Rzeszów  7 7 +15
6. Unia Tarnów  8 6 -93
7. Budmax-Stal Polonia Piła  8 3 -150

Klasyfikacja SGP 2022 (po 4 rundach)

1. Bartosz Zmarzlik
62
2. Maciej Janowski
51
3. Leon Madsen
50
4.  Fredrik Lindgren 46
5. Tai Woffinden 43
6. Robert Lambert 36
7.  Martin Vaculík 35
8. Patryk Dudek
35
9.  Jason Doyle 35
10. Mikkel Michelsen 34
11. Max Fricke
32
12. Daniel Bewley
32
13.  Anders Thomsen 29
14. Jack Holder
26
15. Paweł Przedpełski
15

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43