KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Dziś wyszły wszystkie nasze słabości z tego sezonu. Juniorzy - wystarczy spojrzeć na punkty. Znowu mieliśmy 1 zawodnika dobrze dysponowanego, a to za mało. Nic nas nie usprawiedliwia (...) Biorę odpowiedzialność za tę drużynę. Mogę tylko przeprosić wszystkich. Przegrałem tak samo jak ta drużyna.
Adam Krużyński, Get Well Toruń

IMG 5225

O ile pierwszy odjechany do końca mecz w Krakowie dał kibicom pewne nadzieje na walkę o jakieś punkty w tym sezonie, przynajmniej na własnym torze, tak spotkanie z Polonią Piła mocno przypominało to, co w Wandzie działo się w zeszłym sezonie.

Do samego momentu zgłoszenia składów nie było wiadomo, czy na meczu pojawi się Wojciech Lisiecki. Ostatecznie zawodnik do Krakowa nie dotarł, dodatkowo nie zdążył dojechać także Sebastian Niedźwiedź (startował w Glasgow w eliminacjach Grand Prix). Na próbę toru dwa razy z rzędu wyjechali pilanie, dopiero potem na torze pojawili się juniorzy Wandy. Kiedy zaś podjechała laweta na której do prezentacji mieli wyjechać zawodnicy, to usiedli na niej wyłącznie żużlowy z Piły, czekają przez kilka minut, w pełnym słońcu, na reprezentantów krakowskiego zespołu. Ci jednak się nie pojawili... i laweta odjechała pusta. W międzyczasie gdzieś zaginęły plastrony w których startować mieli Jordan Stewart oraz Tero Aarnio, z tego powodu zawodnicy ostatecznie startowali w plastronach z zeszłorocznych zawodów o Puchar Prezydenta Krakowa. Sędzia miał też uwagi co do wysokości, na której znajduje się taśma startowa.

Za nieobecnego Wojtka Lisieckiego startowali juniorzy Wandy, i niestety uzyskany wynik (w 10 startach wywalczyli jeden punkt, przywieziony za darmo w biegu młodzieżowym) oddaje ich postawę na torze. Zarówno Kołodziej jak i Pacek mocno odstawali nawet od młodzieżowców Piły, tracąc kilka metrów do rywali zaraz po puszczeniu sprzęgła.

Rewelacyjnie po raz kolejny zaprezentował się Tero Aarnio który pewnie wygrywał starty i zaliczył tylko jedną wpadkę, w biegu 9., ale i w nim do samego końca atakował Jonasa Jeppesena. Jordan Stewart również zanotował dobry występ i gdyby nie defekt oraz jedna rezerwa taktyczna za niego, mógłby zbliżyć się do wyniku Fina.

Dominik Kossakowski, mimo zdobycia zaledwie 4 punktów, nie prezentował się źle jak na zawodnika który praktycznie nie ma możliwości jazdy. Całkiem dobrze wychodził spod taśmy (dwukrotnie nawet przez pewien czas razem z kolegą z zespołu jechali na 5:1), jednak tracił pozycje na dystansie.

Na uwagę zdecydowanie zasługuje ligowy debiut Philipa Hellstroem-Bangsa, który już miał okazję w tym sezonie startować w Krakowie. Tym jednak razem, na torze prezentował się znacznie pewniej, był szybki, a jego sylwetka na motocyklu, w tak młodym wieku sprawia, że od razu widać, że jest to zawodnik perspektywiczny. Co ciekawe, 16-latek pojawił się w Krakowie, ze względu na to, że Polonia obawiała się zbyt wysokiej, a co za tym idzie kosztownej wygranej z Wandą.

W Krakowie 9 czerwca było bardzo gorąco, przez co mimo dodatkowych przerw na polewanie toru, bardzo mocno się kurzyło. Na uwagę zasługuje również fakt, że mimo kiepskich wyników, Wanda wciąż może liczyć na zorganizowany doping nielicznej, ale oddanej grupy kibiców.

Konrad Świerad

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Dziś wyszły wszystkie nasze słabości z tego sezonu. Juniorzy - wystarczy spojrzeć na punkty. Znowu mieliśmy 1 zawodnika dobrze dysponowanego, a to za mało. Nic nas nie usprawiedliwia (...) Biorę odpowiedzialność za tę drużynę. Mogę tylko przeprosić wszystkich. Przegrałem tak samo jak ta drużyna.
Adam Krużyński, Get Well Toruń

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 9
19
+96
2. Betard Sparta Wrocław 9 14 +40
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 9 10 +16
4. MrGARDEN GKM Grudziądz 9 10 +11
5. forBET Włókniarz 9 9 -28
6. truly.work Stal Gorzów 9 8 -12
7. Speed Car Motor Lublin 9 7 -30
8. Get Well Toruń 9 3 -93
 Nice PLŻ 2019
1. PGG ROW Rybnik 10 17 +100
2. Unia Tarnów  8 14 +24
3. Car Gwarant Start  8 12 +8
4. Arged Malesa TŻ Ostrovia  9 10 -22
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  9 8 -34
6. Orzeł Łódź 10 7 -29
7. Lokomotiv Daugavpils 10 7 -45
2. Liga Żużlowa 2019
1. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz  9 18 +93
2. Power Duck Iveston PSŻ  8 16 +140
3. OK Bedmet Kolejarz Opole  7 12 +49
4. Wilki Krosno  9 8 -35
5. Euro Finannce Polonia Piła  9 7 -54
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  8 3 -51
7. Speedway Wanda Kraków
 6 0 -142
 Klasyfikacja Grand Prix 2019 (po 3 z 10 rund)
1. flaga Danii Leon Madsen
40
2. flaga Polski Patryk Dudek
40
3. flaga Polski Bartosz Zmarzlik 36
4. flaga Szwecji Fredrik Lindgren 32
5. flaga Rosji Emil Sajfutdinow
30
6. SVK Martin Vaculík
28
7. flaga Polski Janusz Kołodziej 26
8. flaga Danii Niels Kristian Iversen 24
9. flaga Australii Jason Doyle 23
10. flaga Rosji Artiom Łaguta 22
11. flaga UK Robert Lambert 21
12. flaga Słowenii Matej Žagar 17
13. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck 17
14. flaga Australii Max Fricke
16
15. flaga UK Tai Woffinden
15
16. flaga Polski Maciej Janowski 11

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43